Perakende

2018 İngiltere Perakende mağaza açılış/kapanışları

Coresight Research danışmanlık firması İngiltere’deki başlıca mağaza açılışlarını ve kapanışlarını izlemektedir. İngiltere perakendecileri 2018 yılında 1.395 mağaza kapanışı ve 785 mağaza açılışı açıkladılar. 2017 de bu rakamlar 1.012 kapanış, 952 açılış olarak gerçekleşmişti. 

New Look  Borcunu azaltmayı amaçlıyor

İngiliz moda perakendecisi New Look, borcunu 1,3 milyar sterlini (1,6 milyar dolar) azaltmak için danışmanlık alıyor. 2019 başında muhtemel bir özkaynak-borç takası yapmak gibi bir sonuça ulaşmayı umut ediyor. Bu şekilde faiz ve ödemelerin bir kısmından kurtulmayı hedefliyor.

Brighthouse 30 mağaza kapatıyor

Kamu otoritesinin uyguladığı daha katı düzenlemeler nedeniyle, İngiltere’nin en büyük kiralık mülk perakendecisi Brighthouse, önümüzdeki iki ay boyunca 30 mağaza kapacak ve yaklaşık 350 kişiyi işten çıkarmış olacak. 

HMV, satınalınma sonrası 27 mağazasını kapattı

Eğlence perakendecisi HMV, Kanadalı perakendeci Sunrise Records şirketi tarafından satın almasından sonra 275 kişinin işine son verdi. Kanadalı şirket, İngiltere’de 100 HMV mağazasını açık tutacak ve toplam da (mağazalar ve genel merkezde) 1.500 çalışanla faaliyetlere devam edecekler. Kapatılan mağazalar arasında, HMV’nin 1921’de ilk mağazası olan Oxford Street mağazası da bulunuyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı