Perakende

Uniqlo Asyanın yıldız perakendecesi

Uniqlo’nun amiral gemisi olduğu “Fast Retailing” grubun, ülkemizde mağazası olmasa da uzak doğu başta olmak üzere pek çok ülkede sevilen,Japonya kökenli büyük bir moda perakendecisidir.

“Fast Retailing” grubun diğer markaları;

 

UNIQLO, Fast retailing grubu temsil eden ana markadır.Her gün giyime uygun insanların hayatlarına rahatlık ve zenginlik katmayı amaçlayan bir stili var. Uniqlo bu yeni uluslararası giyim stiline LifeWear olarak adlandırıp bunu yüksek kalite ve uygun fiyatla sunmaktadır.

Uniqlo ile birlikte GU markası, Fast retailing grubun ana işlerindendir. “Daha fazla özgürlük” moda anlayışıyla, özgürlük, hız ve değişimi herkesin beğeneceği yeni bir sağduyu ile sunmayı amaçlamaktadır. Çin, Tayvan ve Hong Kong yeni açılan mağazalarla, markanın dünyada genişlemesi sağlanmaktadır.

Theory yenilikçi bir marka olarak, her dönemde giyilebilecek özenli fit ve malzeme seçimiyle ürünleri müşteri beğenisine sunmaktadır. Markanın nadir, özel hassasiyet gösterilmiş koleksiyonu en özel kumaşlarla incelikli detaylarla güzel bir tarz oluşturmuştur.Basit ama cesur, tutarlı ama çok yönlü olan siluet, günümüzdeki her yaşam olayı için giyilecek şekilde tasarlandı

Theory Luxe bayanlara kariyer, moda ve yaşam sitili sunuyor. Marka, şık ve zarif ,özellikli stili bugünkü trendlere uygun sunmaktadır.

 

Helmut Lang, tasarımcı Helmut Lang tarafından Avusturya’nın Viyana şehrinde kurulan çağdaş bir markadır. Kurucusunun tarzını miras alırken,marka seçilmiş kumaşları ve tasarımları kullanarak, işlevselliğini giysilerde basit ama yine de farklılaşmış çeşitli ürünler sunuyor.

PLST, Japonya menşeli orijinal çizgisinin yanı sıra modaya uygun ithal ürünler de sunan seçkin bir mağazadır.İş ortamından hafta sonuna kadar pek çok yaşam alanı için “second basic” kavramı doğrultusunda giysiler sunmaktadır.

Comptoir des Cotonniers, Fransa’da 1995 yılında kurulan bir moda markasıdır. Fransız dokunuşlu gardırop, özgür ruhlu, neşeli kadınların her anına uygun, doğal, düz bir ruh, moda ve yaşam biçimini önermektedir. Eğilimleri ve markanın ikonik öğelerini birleştiren koleksiyon, pek çok kadın tarafından yaklaşılabilir bir lüks marka olarak beğeniliyor.

Princesse tam.tam, “kadınlar için kadınlar tarafından yapılmış iç çamaşırı” marka kavramıyla Fransız bir iç çamaşırı markasıdır. Yüksek kaliteli ipek ve pamuklu kumaşlardan hazırlanan koleksiyon, detaylara özen gösteren öğeler sunan yaratıcı baskılar ve parlak renkler sunuyor. Marka birçok sadakatli müşteriyi cezbetmeye devam ediyor.

Los Angeles’da başlayan J Brand, birinci sınıf denim konusunda uzmanlaşmış bir moda markasıdır. 2005 yılında kuruluşundan bu yana denimde, yüksek kaliteli malzemeleriyle, yenilikçi tasarımlarıyla, güzel silüetleriyle ve mükemmel fitleriyle ün kazanıyor.

Ülkelerdeki mağazası dağılımı

Grup son bir yılda 134 mağaza açarak büyümesini sürdürüyor.Bu büyümeyi gerçekleştirdiği ana üretici listesine linkle ulaşabilirsiniz.Ayrıca grubun 2018 1.çeyrek satış ve karlılık bilgilerine bu linkle ulaşabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı